Co je to Kreditní karta

Jednoduše řečeno, kreditní karta je jen malý kus plastu, který snadno padne do peněženky. No, není to jen kus plastového materiálu; to je velmi silný kus plastu, který může být považován za komprimovanou formu hotovosti. Můžeme definovat kreditní karty jako úvěrový systém, který spotřebiteli umožňuje půjčovat si peníze z banky nebo finanční instituce a využívat je k placení obchodníkům.

Jak získat Kreditní kartu?

K získání kreditní karty musí spotřebitel vyplnit formulář žádosti, který je ve skutečnosti jako smlouva mezi dodavatelem platební karty a spotřebitelem kreditní karty. Dodavatel platební karty schválí formulář žádosti a poskytuje spotřebiteli malý kus plastu (tj. Kreditní kartu). Tato plastová (nebo kreditní karta) obsahuje elektronicky kódované bezpečnostní informace ve formě magnetického proužku (který je obecně umístěn na zadní straně kreditní karty). Tyto informace se používají ke schválení plateb, kdykoli spotřebitel používá kreditní kartu. Spotřebitel může používat kreditní kartu pro nakupování v obchodních prodejnách nebo na internetu atd. Samozřejmě, toto je podmíněno schopností obchodníka přijmout platby kreditní kartou. Přijetí kreditní karty však nestačí. Obchodník by měl být schopen přijímat platby provedené prostřednictvím kreditní karty poskytnuté touto organizací platební karty (kterou jste držiteli kreditní karty), tj. VISA, MasterCard atd. K odběru hotovosti z bankomatů (automatické bankomaty) ??? také známé jako bankomaty nebo denní / noční stroje.

Kdo je vydává?

Existuje osm hlavních organizací pro kreditní karty a většina z nich působí v mnoha zemích po celém světě. Jsou to American Express, Citi, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard a VISA. Master Card a VISA jsou pravděpodobně nejoblíbenější. Pak existují dodavatelé platebních karet nebo emitenti, kteří se s těmito organizacemi spojují a vydávají kreditní karty v jejich zastoupení, např. máte různé banky, které vydávají karty VISA (například karta HSBC VISA)

Kde s ní mohu platit?

Chcete-li provést platbu kreditní kartou, musí být kreditní karta buď přesunuta do speciálního stroje pro zpracování platebních karet (při nakupování osobně v obchodech), nebo podrobnosti o kreditní kartě musí být zadány na internetových stránkách obchodníka ( při nakupování online). Dodavatel platební karty zasílá účet za tyto transakce spotřebiteli, který je pak povinen zaplatit buď celou částku, nebo částečnou (minimální) částku. Pokud platíte v plné výši, dodavatel platební karty neúčtuje žádný úrok z částky, kterou dlužíte, jinak se účtuje předem dohodnutá úroková sazba. Pokud neplatíte ani minimum, můžete přistát s pozdním poplatkem také. Navíc dodavatel platební karty zpravidla stanovuje limit maximální částky, kterou můžete za měsíc utratit pomocí vaší kreditní karty.

Komentujte a sdílejte

O nás

Starší příspěvky:
Jak získat půjčku

Čas od času se u každého z nás objeví potřeba peněz na neočekávané výdaje, jako jsou oprava domu, neočekávané účty,...

Zavřít