Jak snížit své dluhy?

Lidé, kteří mají několik úvěrů rádi uslyší tuto radu. Lze konsolidovat dluh můj dluh? Takže, co to znamená? No, prostě, konsolidovat dluh znamená konsolidaci dluhu u různých společností do jednoho dluhu od jedné společnosti.Tato konsolidace může být provedena buď bankovním úvěrem s nízkou úrokovou sazbou nebo převodem zůstatku na novou kreditní kartu (tj. Převod jedné nebo více kreditních karet na novou kreditní kartu).

Jak snížit své dluhy?

Tak co byste měli dělat, když se snažíte konsolidovat Vaše dluhy? Klíčovou věcí, kterou hledáte, je roční průměrné procentní sazby nebo roční procentní sazba. Ať je jakákoli metoda, kterou přijmete ke konsolidaci úvěrů, bude vždy klíčem RPSN. Ve skutečnosti můžeme říci, že je to jediné kritérium, které je třeba v nabídkách hledat. Takže pokud používáte bankovní úvěr ke konsolidaci dluhu kreditní karty či dalších dluhů, úroková sazba bankovního úvěru by měla být nižší než RPSN platebních karet, jejichž dluhy konsolidujete. Podobně, pokud se přesunete na jinou kreditní kartu, musíte se ujistit, že RPSN nové kreditní karty je nižší než kreditní karty, jejichž dluhy konsolidujete. Existuje však chyba, kterou musíte znát při sestavování plánu na konsolidaci dluhu z kreditních karet nebo úvěrů.

Pozor na 0% RPSN

Míra RPSN, která inzeruje většina dodavatelů platebních karet, jsou krátkodobé sazby sazby, které jsou určeny k tomu, aby vás nalákali ke konsolidaci dluhu. Typicky se uvádí sazby RPSN, které se použijí pouze na počáteční období např. 12 měsíců nebo na nějaké jiné období, po kterém se sazby sazby zvyšují. Měli byste zkontrolovat, jaká je sazba po prvním roce. Vaše rozhodnutí konsolidovat dluhy od ostatních poskytovatelů bude smysluplné, pouze pokud je nová sazba RPSN nižší nebo roven RPSN na vaší aktuální kreditní kartě. Můžete se podívat u svého současného poskytovatele, aby jste zjistil/a, zda je schopen snížit vaši hodnotu RPSN. V neposlední řádě výhoda konsolidace vašeho dluhu k jednomu poskytovateli jako je například Česká Spořitelna je ta, že platíte pouze jeden úrok. Tím snížíte své měsíční výdaje na půjčky.

Než začnete s konsolidací dluhu, měli byste si uvědomit, že konsolidace dluhu z vašich půjček bude přínosná pouze tehdy, pokud se zavážete přijmout a dodržovat disciplinovaný přístup a budete pravidelně splácet své nové závazky.

Komentujte a sdílejte

O nás

Starší příspěvky:
Co je to Kreditní karta

Jednoduše řečeno, kreditní karta je jen malý kus plastu, který snadno padne do peněženky. No, není to jen kus plastového...

Zavřít