Jak získat půjčku

Čas od času se u každého z nás objeví potřeba peněz na neočekávané výdaje, jako jsou oprava domu, neočekávané účty, zdravotní výdaje, školní výdaje nebo jakýkoliv další důvod co vás napadne. Kam jdete, abyste získali peníze za tyto neplánované výdaje? Nebankovní půjčky jsou k dispozici téměř okamžitě a díky nedávné novelizaci zákona o spotřebitelských úvěrech máte jistotu že nenarazíte na lichváře.

Moje banka

První co vás většinou napadne a kde se snažíte získat osobní půjčku, je banka nebo družstevní záložna. Máte dojem že by vám mohli poskytnout půjčku na základě vaší historie a tak v tom nevidíte problém. Osobní půjčky od banky nebo družstevní záložny obvykle nemají extra požadavky či potřebu ručení a tak se zdá že jejich získání je velmi snadné. Půjčku obvykle dostanete jen za náhled do vaší dosavadní bankovní historie a případně za náhled do některého z bankovních registrů jako je třeba SOLUS.

Nebankovní společnosti

Když v bance neuspějete další možnost která vás napadne pro získání půjčky, je společnosti nabízející nebankovní půjčky. Existuje mnoho společností, které vám půjčí. Obvykle se musíte smířit s vyšším úrokem, ale pokud máte práci a trvalý pobyt pak vás obvykle schválí. To je dobrá volba, pokud nemůžete získat úvěr u banky nebo družstevní záložny, ale musíte být chytrý spotřebitel a nebát se zeptat na podmínky. Měli by jste znát úrokovou sazbu, délku půjčky a měsíční nebo týdenní platbu. Ptejte se též na sankce v důsledku nesplácení či na možnost uzavřít pojištění na schopnost splácet.

Existují další možnosti?

Existují i ​​další možnosti, pokud výše uvedené dvě volby jsou pro vás nedosažitelné. Jistě doma naleznete něco bez čeho se můžete krátkodobě obejít a odnést to do zastavárny a získat půjčku. Bude to vyšší úroková míra, ale pokud nemáte jiné možnosti, je to dobrá volba.

Ve vašem životě existují chvíle, kdy budete potřebovat další peníze na neočekávané nebo neplánované výdaje. Vždy je nejlepší plánovat dopředu a mít tyto peníze na spořícím účtu, ale někdy to prostě není možné.

Komentujte a sdílejte

O nás

Starší příspěvky:
Jak myslet pozitivně

Jsem si jistý, že máte jasný nápad skrytý někde ve vaší mysli, že prostě nemůžete se dočkat až ho jednou...

Zavřít